bayilik veren firmalar

bayilik veren firmalar

BAYİLİK VEREN FİRMALARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

bayilik veren firmalar

Türkiye’de bir çok firma bayilik vermektedir sizler para kazanmak için bayilik almaktasınız para kazanacağım diye almış olduğunuz bayilikten para kaybedebilirsiniz.

Onun için size bazı önerilerimiz ve dikkat etmeniz gereken hususları açıklayacağız bayilik veren firmalar

İLK DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

 • Sektör araştırması yapmalısınız doğru sektörde olmanız çok önemlidir.

Doğru sektör ne demek para kazanmak istiyorsanız pazar payı hızla yükselen bir sektör olmalı düşüşe geçen sektörde başarılı olamazsınız.

Aynı zamanda yükselen sektörde satıcının az olması gerekmektedir bulunduğunuz ilde gireceğiniz sektörde  satıcı  çok ise iç rekabet yaşarsınız aynı zamanda pazar payı ciddi anlamda düşecektir.

 • Doğru bayilik veren firmalar bulmalısınız

Türkiye’de bayilik veren firmalara baktığımızda bayilerinden bayi olmak için bir çok şey istemekte olduğunu görmekteyiz

 • Bayilik bedeli
 • Teminat
 • Aylık satış kotası
 • Cirodan pirim
 • Reklam katkı payı

Gibi bir çok talepleri olduğunu görmekteyiz bu taleplerde bulunan firmalardan bayilik almayınız ne den mi ?

Bu tür uygulama yapan firmalar sizle beraber pazardan para kazanmayı hedeflememiştir sizin cebinizden para kazanmayı hedeflemiştir.

Oysaki kazan ve kazandır mantığı uygulaması olması gerekir  sizin cebinizdeki sermayeyi boşaltmak yerine sermayenizi cebinizde bırakarak sizin pazarda daha iyi hareket etmenizi sağlaması gerekmektedir .bayilik veren firmalar

İKİNCİ DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

 • Bayilik veren firmalar sizin pazarda önünüzü açması gerekmektedir.Onun için aşağıdaki uygulamalar olmasına dikkat edin

 

 • Bayi koruma programı uygulaması  olması

Bay koruma programı uygulaması ile bulunduğunuz ilde daha çok bayi oluşmasını engellemiş olur aynı zamanda başka bir bayinin sizin pazar alanınıza girmesini engellemiş olur.

 • Fiyat koruma programı uygulaması olması

Fiyat koruma programı olması Tüm yerlerde  satacak olduğunuz ürünün aynı fiyattan satılmasını sağlar buda size verilen kar marjının size kalmasını sağlamakla birlikte iç rekabet yaşamanızı engellemiş olur

 • Müşteri memnuniyeti olmasına dikkat edin

Biliyorsunuz  yaşadığımız yerde müşteri sınırsız değildir memnun olmayan müşteri size 50 müşteri kaybettirir memnun olan müşteri ise size 50 müşteri kazandırır.

Onun için mutlaka müşteri memnuniyeti benimsemiş ve bunun ile ilgili uygulamaları olan firmalardan bayilik almamız bizi başarıya ve yüksek kazançlara ulaştıracaktır.

 • Pazarlama projesi olan firmaları tercih etmeliyiz

Yeni bir sektöre yeni bir işe giriyorsunuz bu işte elbette acemi olacaksınız onun için işin içinde uzman olan firmanın sizin için iyi bir pazarlama projesi olması sizi yeni girdiğiniz işte başarıya ulaştıracaktır.

bayilik veren firmalar

Size bu yazımız ile bayilik veren firmalar da nelere dikkat etmelisiniz bunlar size ne kazandırır bazı püf noktalar vermeye çalıştık bizden bu koşullara uyan firma önerisi istiyorsanız

Yeni bir sektör olan Enerji tasarruf alanında yer almalısınız  Doğru firma arıyorsanız Titisi Teknolojinin Bayilerine sunduğu avantajlarını incelemelisiniz

Detaylı bilgi için: 02582659411 yada https://www.titisi.com.tr   sayfasından detayları ulaşabilirsiniz

umarız size faydalı bilgiler  vermiş faydalı olmuşuzdur hoşça kalın bizi takipte kalın