Titisi Sanayi Tipi Tasarruf Cihazı

Titisi Industry Sanayi Tipi Tasarruf Cihazı, klasik 12-24 kademe reaktif röleli kompanzasyon sistemlerine göre 30.000 (otuzbin) kat daha hassas, her koşulda endüktif ve kapasitif yükleri kontaktör olmadan dengeleyebilen ve bünyesinde barındırdığı harmonik filitreleme özelliği ile kusursuz bir elektrik akımı kullanmanızı sağlayan dinamik bir kompanzasyon ünitesidir. Titisi Industry Sanayi Tipi Tasarruf Cihazı, sıfırdan kompanzasyon ünitesi kurulumlarında kurulabileceği gibi mevcut kompanzasyon ünitelerinize de entegre edilebilir.

Kademesiz ve Dinamik Kompanzasyon

Her tip reaktif yük için kesin ve tam çözüm sunar. Endüktif reaktif, kapasitif reaktif, çok hızlı değişen, dengesiz (monofaze, difaze) yükleri kompanze etmek Titisi Sanayi Tipi Tasarruf Cihazı ile mümkündür. Endüktif ve kapasitif enerjiyi birbirine eşitlemek için:

Hızlı,
Hassas,
Gecikmesiz,
Esnek sistemlere ihtiyaç vardır.

Titisi Kompanzasyon Sisteminin ana felsefesi işletmenin anlık endüktif enerji ihtiyacını anında kapasitif enerjiye eşitlemektir. Uygun kapasitede bir kondansatör devamlı enerjili tutulur, bunun kapasitif etkisini yok etmek için de kondansatöre eşdeğer endüktif bir yük devreye alınır. Sistem kapasitif enerjiye ihtiyaç duyduğunda endüktif yükün akımı kısılarak anlık kapasitif ihtiyaç anında karşılanır. Saniyede 50 defa (20 milisaniye) anlık reaktif enerji ihtiyacı tespit edilir, ihtiyaç kondansatör anahtarlanmadan çok hızlı ve kademesiz olarak karşılanır.

Daraltılan oranlarda kompanzasyon yapmak; kademeli sistemlerle çok zor olmasına rağmen Titisi Teknoloji ile çok kolaydır. Titisi Sanayi Tipi Tasarruf Cihazı ile elektronik cihazlarınız daha verimli ve parazitsiz çalışırlar.